Alina Bronsky. Totoriškos virtuvės aštrumai: meistriškai subalansuotas patiekalas skaitančiajam

Knygoje „Totoriškos virtuvės aštrumai“ yra visko, ko skaitytojas gali panorėti. Tad nemarinuokit jos lentynoj, kaip kad aš dariau.

Nuo pirmo iki paskutinio puslapio autorė Alina Bronsky dosniai dozavo humorą. Į istoriją buvo galima nesunkiai įsigyvent, dėl to mažytis gedulas apėmė užvertus 269-tą puslapį.

kemsynai, Karolina Jocienė, tekstų rašytoja, tekstų kūrėja, copywriter, knygos, knygų apžvalgos, rašymas, lietuvių kalba, Alina Bronsky, Totoriškos virtuvės aštrumai

Totoriškos virtuvės aštrumai: apie ne iš kelmo spirtą Rozalindą

Knyga yra apie moterį, kuri bijo negražiai verkdama atrodyt. Kuriai svarbu, ką kaimynai (ką jau čia kaimynai – visas „svietas“) pagalvos. Kuri neprašoma aikštingai išsako nuomonę, reguliuoja artimųjų gyvenimus, dargi visuomet jaučiasi teisi: „Aš sužibu visur, kad ir ką daryčiau.“

Taip, Rozalinda Kalganova – ne iš kelmo spirta. Tas jos gyvybingumas ir tikrumas per puslapius kaip pelkės vanduo sunkiasi. Keista susiprast, kad tam tikra forma ja žavėtis norisi. Arba bent jau suprasti. Ir pateisinti. Juk aplinka ją kaip molį formavo. Perskaičius tiek ir dar daugiau supranti.

Taigi veikėjų portretai knygoje „Totoriškos virtuvės aštrumai“  nuostabūs. Galiu paieškot dar tikslesnio žodžio. Įtikinami. Realūs. Nenušlifuoti. Įtariu, kad kiekvienas savam gyvenime pažįstam arba bent akies krašteliu esam matę Rozalindos dvynę.

Tiesa, bijot sovietiškos pilkumos nėra ko.

Druskos ir pipirų – užtektinai

Pagrindinis veiksmas pagreitį įgauna Sovietų Sąjungoje, vėliau persikelia į Vokietiją.

Tiesa, bijot sovietiškos pilkumos nėra ko. Žinoma, skaitant apie deficitą, alkį, politiką sužinai, bet ši tikrovė taip dailiai įpinta, kad suerzint nesikėsina.

Autorė Alina Bronsky juokaudama pasakoja apie karčius įvykius ir aštrius gyvenimus. Druskos ir pipirų čia užtektinai. Štai dėl ko gardu skaityt. 

Kam rekomenduočiau?

Tragikomiškas romanas „Totoriškos virtuvės aštrumai“ turėtų papult į rankas, jei norit patirti šį tą uraganiško. Skaitydamas niekad nežinai, ko tikėtis. Tokia ta Rozalinda – nenuspėjama.

Perskaičius romaną nesinorės deserčiuko ieškot. Knygoje ir salstelėjusio kartumo, ir aštrumo rasit. Pažadu.

Vertinimas: ★★★★★

Įdomu, ką dar parašiau? Knygų lentyna.

Įdomu, ką skaitau? Mano „Goodreads“ paskyra.

Iki greito,

Karolina