Welcome to Dunder Mifflin: lakmuso popierėlis gerbėjų „nerdiškumui“ nustatyti

Tikrai taip manau. Ši knyga gali būti neįdomi tik visus faktus jau girdėjusiems.

Aš tinklalaidės „Office Ladies“ klausiusi nebuvau, kitų panašaus turinio knygų nevarčiau, tad su didžiuliu entuziazmu skaičiau, žymėjaus, iš džiaugsmo lingavau. Taip, knyga „Welcome to Dunder Mifflin: The Ultimate Oral History of The Office“ nuostabi!

„The society we live in is so often winner-driven and celebrity-driven and rich-people driven. To have this slice of ordinariness matters.“

O dabar – spoiler alert. Nesakykit, kad neperspėjau.

kemsynai, Karolina Jocienė, tekstų rašytoja, tekstų kūrėja, copywriter, knygos, knygų apžvalgos, rašymas, lietuvių kalba, Welcome to Dunder Mifflin, The Ultimate Oral History of The Office

Welcome to Dunder Mifflin: The Ultimate Oral History of The Office. Atsargiai – spoiler alert!

Ruošiesi šią knygą skaityti? Šią dalį praleisk. Jei ne, štai keletas įsiminusių faktų:

 • „That’s what she said“ juokelius rašė moteris.
 • Operatoriai filmuodami sunkiai susilaikydavo nekikenę.
 • Galima sakyti, kad Billie Eilish yra priklausoma nuo šio serialo.
 • Visiems nusibosdavo laukti, kol nufilmuos Jim ir Pam scenas („Please get me out of here before they film this, or it’s going to be seven hours“).
 • Rašytojų kambarėly vyko pats smagumas – ten nemažai juokelių gimė. Pavyzdžiui, Mike Schur (vienas iš rašytojų) baisiai nenorėjo vaidint Mozės – tai buvo rašytojų „sąmokslas“, vidinis juokelis („I love that Mose existed primarily to make the writers laugh“). Patys matėt, ką jis ten išdarinėjo.
Justin Lubin/NBCU Photo Bank/NBCUniversal via Getty Images via Getty Images
 • Meredith daugelį „triukų“ atliko pati. Pavyzdžiui, filmuodamasi avarijos scenoje tiek mėlynių prisidarė, kad prieš einant į „Emmys“ apdovanojimus jai buvo atliktas kūno makiažas.
 • Brangiausiai kainavęs kadras – Pam ir Jim sužadėtuvės degalinėj.
 • Barack Obama parašė laišką Steve Carell – pranešė, jog ketvirtadieniais Baltuosiuose rūmuose su šeima žiūri „The Office“ serialą.
 • David Wallace realiam gyvenime yra finansų patarėjas.

Galėčiau pasakot ir pasakot, bet laikas sustot. Jau ir taip išplepėjau per daug. Neriam į gylį.

kemsynai, Karolina Jocienė, tekstų rašytoja, tekstų kūrėja, copywriter, knygos, knygų apžvalgos, rašymas, lietuvių kalba, Welcome to Dunder Mifflin, The Ultimate Oral History of The Office

Prisirankiojau rašytojiškų dalykėlių

Ką rašytojai, scenaristai ar panašaus amato atstovai gali pritaikyti sau perskaitę „Welcome to Dunder Mifflin: The Ultimate Oral History of The Office“?

Man rodos, šį tą pavyko sužvejoti:

 • Seriale taikė „Stuff the sausage“ metodą, kai gera frazė ar idėja parodoma greitai, neištempiant į seriją ar kelias. Čia svarbus žiūrovo budrumas – pagavai, arba ne. Štai dėl ko serialą norisi žiūrėti ne kartą ir ne du. Manau, šį metodą galima pritaikyti ir rašant tekstus.
 • Kai kokia nors detalė, apie kurią buvo užsiminta anksčiau, kitose serijose yra išrutuliojama, pagilinama. Žiūrovui (kaip ir skaitytojui) čia pats gardžiausias saldainis.
 • Viskam yra laikas ir vieta: „You can’t have a horse die at the moment of maximum romance!“.
 • Serialas aktualus iki šiol, nes kvėpuoja visuomenei svarbiom temom (LGBT bendruomenė, priekabiavimas, neetiški juokeliai darbe ir t. t.). Rašytojų užduotis – sakyti tiesą.
 • Rašytojui svarbu išmokt „paleist“ savo tekstus. Net ir pačius geriausius. Bet kokio pobūdžio tekstas pirmiausia turi atlikti savo misiją, o ne glostyt rašytojo ego. Pavyzdžiui, serialo kūrėjams dažnai tekdavo 40-ies minučių medžiagą trumpinti iki 20-ies.
kemsynai, Karolina Jocienė, tekstų rašytoja, tekstų kūrėja, copywriter, knygos, knygų apžvalgos, rašymas, lietuvių kalba, Welcome to Dunder Mifflin, The Ultimate Oral History of The Office

Ar rekomenduoju?

Negalėčiau labiau rekomenduot!

Kūrėjai iki šiol sulaukia laiškų, kuriose rašoma, jog serialas „The Office“ padeda išgyvent juodžiausius gyvenimo etapus. Ir tai manęs nestebina.

„There's a lot of beauty in ordinary things. Isn't that kind of the point?“

Tiesa, rekomenduoju vienu metu ir serialą žiūrėti (tikėtina, kad ne pirmą ir ne paskutinį kartą, hehe), ir į knygą panirti.

Knygos „Welcome to Dunder Mifflin: The Ultimate Oral History of The Office“ vertinimas: ★★★★★

Įdomu, ką dar parašiau? Knygų lentyna.

Įdomu, ką skaitau? Mano „Goodreads“ paskyra.

Iki greito,

Karolina