Steve Harrison. How To Write Better Copy: tyrimų ir pavyzdžių „prisotinta“ tekstų rašytojų maldaknygė

Autoriaus Steve Harrison knyga How To Write Better Copy – esmių esmė. Daugybė šaltinių, pavyzdžių, žymių pavardžių, tyrimų, nuorodų į knygas ir straipsnius. Kitaip tariant, autorius savo mintis ne šiaip sau išsako, bet pagrindžia. Gražu žiūrėti.

Kemsynai, Karolina Kuraitė Jocienė, Karolina Jocienė, knygos, knygų apžvalgos, copywriter, content writer, Steve Harrison, How to write better copy

Kokios mintys pasiliko su manimi?

 • Rašykite ne klientui, o vartotojui.
 • Nustokit romantizuoti rašymą. Rašyti reikėtų ne tik tada, kai aplanko gera nuotaika ar mūzą pagaunat. Kur kas sudėtingiau laikytis disciplinos ir rašyti, kai reikia. Ypač tada, kai tekstų rašymas – tavo darbas.
 • Dar kartą įsitikinau, kad rašymas neatsiejamas nuo psichologijos. Pagalvojau, kad tekstų rašymas man tuo ir patinka, kad glaudžiai siejasi su psichologija, žmonių perpratimu, įdėmesniu stebėjimu ir pastebėjimu.
 • Dar pagalvojau, kad galite savimi didžiuotis, jei perskaitę savo anksčiau rašytus tekstus šiek tiek susigėstate. Tokie pastebėjimai tarsi lakmuso popierėlis. Bent jau man taip tikrai nutinka. Džiugu, kad tobulėjame.
 • Rengiant planą, pasąmonė atlieka didžiulį darbą. Kai tekstui renki informaciją ir giliniesi į temą, pasąmonė sudėlioja teksto struktūrą. Galvojau, kad šį dalyką išgalvojau ir tik man taip nutinka, bet pasirodo – ne.
 • Vidinį kritiką girdi net Stephen King, tad metas atsipalaiduoti.
 • Chronologijos svarba. Net nežinojau, kad rašau chronologiškai. Ką tai duoda? Žmogus skaitydamas jūsų tekstą lengviau įsivaizduoja, kas vyksta. Logiška (skaitant knygą dažnai šis žodis šaudavo į galvą).
 • Pradėję rašyti nieko netaisykit ir jokiu būdu nepradėkit ieškoti daugiau informacijos. Tekstą taisyti suspėsit, o informacijos rinkimo laikas jau praėjo. Sunkiuoju keliu suprasta tiesa.

Keletas įstrigusių citatų:

 • I’m sorry I wrote you such a long letter, I didn’t have time to write you a short one.
 • Getting ignored is easy. Getting noticed is much harder, but it is possible.
 • People read what interests them, and sometimes it’s an ad.

How To Write Better Copy: ar verta skaityti patyrusiems rašytojams?

Verta. Net jei knygoje How To Write Better Copy nuskambėjo nemažai žinomų aspektų, vis tiek pravertė pakartoti. Pavyzdžiui, dar kartą įsitikinau, kad kiekvieną parašytą tekstą būtina trumpinti, kad reikia rašyti kuo paprasčiau, kaip svarbu yra planas („I don’t start writing until I have too much to say“), kodėl reikia ištesėti antraštėje duotą pažadą ir patenkinti skaitytojo smalsumą bei koks galingas yra „P. S.“.

Dabar jaučiu, kad pirštai daug užtikrinčiau galės lakioti klaviatūra. Knyga How To Write Better Copy – tai paguoda, postūmis judėti pirmyn ir savotiška tekstų kūrėjų maldaknygė. Tikiu, kad netyčiom dingus šiai Steve Harrison knygai iš lentynos, netrukus jos pasigesčiau.

Linkėjimai, my fellow writers!

Vertinimas: ★★★★★

P. S. Pirkau Book Depository.

Daugiau apie tekstų rašymą ir psichologiją skaitykite paspaudę čia.