Edward Carey: Mažė. Pasauliui žinoma kaip madame Tussaud – lengvutė it švinas knyga
Ech… Knyga „Mažė. Pasauliui žinoma kaip madame Tussaud“ nuostabi, nuostabi, nuostabi. Ne veltui penkiolika metų rašyta.
Mažė. Pasauliui žinoma kaip madame Tussaud: lengvutė it švinas knyga
Autorius Edward Carey prasitarė, kad knygos „Mažė. Pasauliui žinoma kaip madame Tussaud“ pagrindą sudaro tikri istoriniai asmenys ir įvykiai. Tačiau norėdamas papasakoti vientisą istoriją, autorius privalėjo kamšyti kai kur žiojėjančias turinio spragas. Pavyzdžiui, ne itin išsamias gyvenimo istorijas paliko pati Mari Grosholc (Mažė) ar Filipas Kurcijus (knygoje pasakojimas daugiausia apie šias asmenybes ir sukasi).
Mano kuklia nuomone, Edward Carey parašyti knygą pavyko puikiai. Skaityti paprasta. Skyriai neilgi, sumaniai pasibaigiantys vienu ar dvejais sakiniais-užuominomis, kurie švelniai stumteli versti vieną skyrių po kito.
Vienas iš knygos išskirtinumų ir būtų rašymo stilius. Jis sodrus, ironiškas, baisingas ir kartu nepaprastai lengvas. Kaip autoriui taip pavyko?
Žavingas ir kartu šiurpus turinys
Turinys nuo pirmųjų puslapių įtraukė ir nepaleido. Sakyčiau, kad ši istorija yra apie mažytį, iš pažiūros nesvarbų, niekinį, neišvaizdų žmogų, kuriam XVIII amžiuje išgyventi padeda savigarba.
Iš pradžių diena iš dienos išsvajoto atlygio reikalavusi tarnaitė virsta žymia vaško meistre. Sakydama, kad turinys buvo įdomus, turiu galvoje Mari Grosholc pažintis su karaliaus Liudviko XVI (pirmojo Prancūzijos karaliaus, nuteisto mirti), Napoleono Bonaparto (pirmojo Prancūzijos imperatoriaus), filosofų, revoliucionierių ar net žmogžudžių galvomis. Smalsumą patenkinsite perskaitę šį 500+ puslapių tekstą.
Knygoje „Mažė. Pasauliui žinoma kaip madame Tussaud“ išlukštentos tuometinės vargšų ir aristokratų bėdelės. Pasakojama apie Versalio rūmus, karalienes, gimdančias stebint dvariškiams, apie balduose gyvenančius tarnus, virš 70 tarnų turinčią princesę, tuometinius žudikus, smurtą, skurdą, ilgai lauktą meilę ir savo vietą po saule.
Kam rekomenduočiau?
Knyga neabejotinai patiks smalsiems, istorija besidomintiems, ironiškų skaitinių nevengiantiems skaitytojams. Man ši knyga buvo nuostabi patirtis. Autorius pataikė tiesiai į dešimtuką – meistriškai suderino žiaurumą ir meilę.
Vertinimas: ★★★★★
Ačiū leidyklai „Alma littera“ už dovaną. Neabejoju, kad anksčiau ar vėliau ją būčiau perskaičiusi. Knygą „Mažė. Pasauliui žinoma kaip madame Tussaud“ įsigyti galite paspaudę čia.